Region > Syn policjanta postrzelił się śmiertelnie z broni...

  Region > Syn policjanta postrzelił się śmiertelnie z broni ojca

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Bartek był dobrym, otwartym i lubianym uczniem. Pochodził z porządnej rodziny. Nie mam pojęcia, dlaczego przyłożył sobie pistolet do głowy - mówi dyrektor szkoły, do której chodził 18-latek z Lniana.
  Bartek uczył się w Technikum Menedżerskim w Świeciu. W czwartek nie dojechał do szkoły z Lniana, gdzie mieszkał z rodzicami i starszym bratem Patrykiem. To on usłyszał strzał i znalazł rannego brata. - Było około godziny 23, gdy Bartek pociągnął za spust - informuje nadkom. Jacek Krawczyk, rzecznik prasowy KWP. - Rodziców nie było w tym czasie w domu.

  Patryk wezwał pogotowie. Niestety, lekarzom nie udało się uratować Bartka.

  Z pistoletu ojca

  Broń, którą się posłużył (pistolet P-64), należy do jego ojca, policjanta ze Świecia.
  - Nie zabezpieczył jej prawidłowo. Była zamknięta w metalowej kasetce, schowanej w zamkniętym barku; ale klucze do kasetki i barku leżały w domu - dodaje Krawczyk. - Wyjaśnia to Wydział Kontroli Komendanta Wojewódzkiego Policji. Za nieodpowiednie zabezpieczenie broni funkcjonariusz może odpowiedzieć dyscyplinarnie, choć w tym przypadku trudno mówić o większej karze. Człowiek stracił syna.

  Był lubiany w szkole

  Przyczyny tragedii nie są znane, bo policja nie może przesłuchać rodziny Bartka, ze względu na jej stan psychiczny. - Też szukamy odpowiedzi na pytanie: dlaczego? - mówi Józef Wasiak, dyrektor Zespołu Szkół Menedżerskich w Świeciu. - Znam brata i rodziców Bartka. To bardzo porządni ludzie. On sam też był dobrym, otwartym i lubianym uczniem. W naszej szkole jest płacz, brakuje nam go.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo