Była komendant Straży Miejskiej w Bydgoszczy wygrała z...

  Była komendant Straży Miejskiej w Bydgoszczy wygrała z prezydentem

  (my)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Małgorzata Korbińska, komendant bydgoskiej straży miejskiej, powołana w 2002 roku przez prezydenta, a dwa tygodnie później odwołana z pracy przez swojego następcę, wygrała z miastem w sądzie.
  Sprawa dotyczyła zwolnienia Małgorzaty Korbińskiej z pracy w grudniu 2002 roku. Po informacjach w prasie, dotyczących przeszłości byłej komendant, została ona odwołana z posady. Zwolnienie podpisał jej następca -Kaszubowski, choć na stanowisko powoływał Korbińską prezydent Dombrowicz. Sprawa toczyła się prawie przez cztery lata. Sąd Rejonowy dwa razy orzekał na korzyść miasta. Dopiero Sąd Okręgowy, a później Sądższy stwierdziły, że w taki sposób pani komendant nie można było usuwać z pracy. Zasądzono na jej korzyść prawie 30 tys. zł odszkodowania. - Wolałabym wrócić na stanowisko, ale jeszcze wszystko przede mną. To sprawa honoru - mówi Małgorzata Korbińska. (my)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo