Nagroda Artystyczna im. Grzegorza Ciechowskiego przyznana

  Nagroda Artystyczna im. Grzegorza Ciechowskiego przyznana

  (szym)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zespół filmowy "Paladino" - z bydgoszczanami w składzie - jest tegorocznym laureatem przyznawanej przez Miasto Toruń Nagrody Artystycznej im. Grzegorza Ciechowskiego.
  Nagroda, której patronuje nieżyjący już niestety lider Republiki, przyznawana jest przez Miasto Toruń od 2002. Trafia do młodych i zdolnych artystów, czerpiących inspirację z różnych dziedzin sztuki. W poprzednich latach wyróżniono nią Paulinę Bisztygę - poetkę i piosenkarkę, reżysera Konrada Niewolskiego, aktora i wokalistę Piotra Roguckiego i piosenkarkę Joannę Piwowar.

  W tym roku - po raz pierwszy - Nagroda im. Ciechowskiego trafiła do zespołu - zespołu filmowców "Paladino", w którym działają dwaj bydgoszczanie Maciej Cuske i Marcin Sauter - zdobywcy licznych nagród na festiwalach filmowych. Nagroda wręczona zostanie 16 grudnia podczas koncertu pamięci Grzegorza Ciechowskiego - w toruńskiej Od Nowie piosenki Obywatela GC i Republiki wykonają najbardziej znani polscy wykonawcy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo