Prokuratura przeszukała mieszkanie Jana Rulewskiego

  Prokuratura przeszukała mieszkanie Jana Rulewskiego

  (wom)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W czwartek po południu prokuratura przeszukała mieszkanie Jana Rulewskiego, legendy "Solidarności" i kandydata na prezydenta Bydgoszczy. Szukano nielegalnie kopiowanych podręczników.
  - Akcja była demonstracyjna - opowiada "Pomorskiej" Rulewski. - Samochody pod domem, sześciu ludzi z nakazem odebrania kopiowanych materiałów i zabezpieczenia urządzeń do tego służących. Niczego nie znaleźli, więc kserokopiarki zostały.

  Nieoficjalnie wiemy, że podczas przeszukania Rulewski wyrwał z rąk prokuratora jego legitymację. Kandydat na prezydenta miasta ma pretensje do policji. - Oni są od sprawdzania, a nie perswadowania mi, że łamię prawo - mówi.

  Rulewski od lat prowadzi punkt serwisujący kserokopiarki. Dwa dni temu jedna z lokalnych gazet napisała, że u Rulewskiego bez kłopotu można dostać nielegalnie skopiowane podręczniki akademickie. - Nie mam z tym nic wspólnego - mówi Rulewski. - W kraju są dziesiątki punktów ksero, którymi prokuratura się nie interesuje. To atak polityczny na mnie.

  Rulewski zapowiedział złożenia zażalenia na działanie prokuratury.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo