(mj)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Zyta Gilowska wyraziła chęć powrotu do rządu Jarosława Kaczyńskiego - potwierdził rzecznik PiS Adam Bielan. Ma otrzymać nominację na funkcję wicepremiera i ministra finansów.
  Zytę Gilowską odwołał ze swojego rządu premier Kazimierz Marcinkiewicz po tym, jak Rzecznik Interesu Publicznego złożył wniosek o jej lustrację. Dwa tygodnie temu Sąd Lustracyjny uznał za prawdziwe oświadczenie Zyty Gilowskiej, że nie była agentem SB.

  Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan uważa, że za obecny kryzys jest odpowiedzialna Samoobrona. Zdaniem Bielana, to co się stało jest konsekwencją zdarzeń z ostatnich dni. Przypomniał, że każdego dnia lider Samoobrony atakował PiS i rząd.

  Adam Bielan powiedział w "Sygnałach Dnia" w Programie I Polskiego Radia, że Samoobrona paktuje z PO, po to by za wszelką cenę odsunąć PiS od władzy. Jego zdaniem, to nie PiS zabiega wszelkimi sposobami o posłów Samoobrony, tylko członkowie partii Andrzeja Leppera sami odchodzą. Zapewnił, że PiS nie składa renegatom z Samoobrony żadnych obietnic w zamian za poparcie w Sejmie.

  Rzecznik PiS-u uważa, że ewentualna koalicja z PO jest teraz niemożliwa. Podkreślił, że takie próby były wielokrotnie podejmowane. Zaznaczył, że szanse na wspólne rządzenie dałaby zmiana na stanowisku szefa Platofrmy Obywatelskiej, bo jak podkreślił, Donald Tusk chce za wszelką cenę pozbawić władzy braci Kaczyńskich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Pomorska.pl poleca

  Wideo