49,43 km/h - tak Michał Kwiatkowski pędził po złoto w mistrzostwach Polski

Michał Kwiatkowski przed rokiem wygrał wyścig ze startu wspólnego MP, a teraz ma szanse na dwa złote medale. Omega Pharma
Michał Kwiatkowski po raz pierwszy mistrzem Polski elity w jeździe indywidualnej na czas. Najgroźniejszego rywala zdeklasował na ostatnich kilometrach. Dwa medale dla Pacificu Toruń.

W Sobótce rozpoczęły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, w środę rozdano medale w jeździe indywidualnej na czas.

Michał Kwiatkowski uchodzi za najlepszego polskiego kolaraza w tej dziedzienie, ale przed rokiem przegrał o 5 sekund złoto z Maciejem Bodnarem. Tym razem nie było żadnych wątpliwości. Na półmetku Bodnar jeszcze mógł myśleć o kolejnym tytule, był szybszy o 0,059 sekundy, po 24 z 40 kilometrów przewaga mistrza wzrosła do ponad sekundy.

Ostatnie kilometry to jednak Kwiatkowski pojechał najszybciej i na finiszu dosłownie zmiażdżył rywali. Wszyscy słabli, a torunianin przyspieszał. Ostatecznie na mecie Bodnara wyprzedził o prawie 28 sekund, brązowego medalistę Mateusza Taciaka o ponad 2 minuty! Dystans 40 km Kwiatkowski przejechał ze średnią prędkością 49,43 km/h.

Dwa pierwsze medale w Sobótce wywalczył Pacific. Anna Plitcha została wicemistrzynią Polski orlików, a Bartosz Warchoł zdobył brąz w tej kategorii wiekowej. Od piątku do niedzieli zaplanowano wyścigi ze startu wspólnego.