4 medale kajakarzy w Brandenburgu

(kf)
w środku.
w środku. archiwum
Joanna Bruska i Martin Brzeziński, kajakarze Zawiszy, do srebrnych medali ME juniorów zdobytych przed miesiącem w Zagrzebiu dołożyli w Brandenburgu brązowe krążki mistrzostw świata.

Bruska z gorzowianką Janicką w ME wywalczyły tytuł wicemistrzowski w K-2 500 m. W światowym czempionacie na tym dystansie uplasowały się na 5. pozycji, zaś na podium wdarły się w sprincie na 200 m. Bruska z Janicką oraz klubową koleżanką Sarą Jasińską i Klaudią Prill z UKS Kopernik mogły zdobyć jeszcze drugi brąz w K-4 500, lecz uplasowały się na 4. pozycji. Ponadto Jasińska zajęła 7. lokatę w K-1 200 m, a w K-2 1000 m z Prill uplasowały się na 5. miejscu finału B (14. generalnie).

Brzeziński, wicemistrz Europy w K-1 500 m, tym razem nie sięgnął po medal w jedynce (na 500 i 1000 m był 7. w finale B), a w K-4 1000 m biało-czerwoni w składzie: Rychlik, Dolata, Warszawski i Brzeziński minęli celownik na 3. pozycji. Trenerem klubowym dwójki medalistów Zawiszy jest Mariusz Słowiński.
Pozostałe medale" złoty i brązowy zdobyli kanadyjkarze. Mistrzem świata został czwórka na 1000 m, zaś brązowymi medalistami dwójka na 500 m.
Piątka z medalami
Marta Wieliczko z Wisły Gru-dziądz oraz Daria Kruszyńska i Paulina Sumińska z WTW Włoc-ławek zajmowały 1. i 2. pozycje w Pucharze Młodzieży - Regatach Coupe de la Jeunesse.
W regatach r. 1994 i młodsi, które odbyły się w austriackim Linzu, Wieliczko w pierwszym dniu zajęła w skiffie 2. miejsce, a w drugim wygrała. Kruszyńska i Sumińska z Wydrych i Stylą z AZS Kraków w pierwszym dniu minęły celownik na 1. pozycji, zaś w drugim na 2.

Na najniższym stopniu podium stanęła też dwójka bez sternika złożona z reprezentantów AZS UMK Toruń: Dominik Meller, Bartosz Przybyłowski. Czwórka podwójna juniorów, z dwójką zawodników LOTTO Bydgostii Duszanem Rygielskim i Robertem Brzyskim zajęła 2. miejsce w finale B.

Bydgostia nie zwalnia tempa
Wioślarze Bydgostii triumfowali w mistrzostwach młodzieżowców do lat 23 oraz młodzikach. Bydgoska ekipa zdobyła 14 medali: młodzieżowcy - 2-3-5, młodzicy - 2 złote i 2 brązowe. To dało im zwycięstwo w klubowych punktacjach obu kategorii. W tej pierwszej Bydgostia uzbierała 295 pkt, a w drugiej - 24. Tym samym nasz klub zrobił kolejny duży krok w kierunku 19. z rzędu, a 23. w historii tytułu Drużynowego Mistrza Polski.

W MP młodzieżowców medale zdobywały też osady AZS T. - złoty i 2 brązowe, BKW - złoty i srebrny, Wisły i Gopła - po 1 srebrnym oraz BTW - brązowy. W rywalizacji młodzików Wisła zdobyła po 1 krążku w każdym kolorze, BTW - złoty, a AZS - srebrny.